Liebster Award

                 
Zostałam nominowana do Liebster Award przez Effy Riddle z bloga: milosc-wszystko-wybaczy.blogspot.com. Dziękuję bardzo za nominację! To dla mnie ogromne wyróżnienie.


"Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował!"


1.Z jaką postacią z Harry’ego Pottera chciałbyś/chciałabyś się zaprzyjaźnić?
W sumie to naprawdę bardzo mi trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ w "Harrym..." zostały przedstawione cudowne osoby.
Hermiona wiele razy pokazała, że w trudnych sytuacjach potrafi myśleć rozważnie. Często wykazywała się ogromną odwagą i cierpliwością, a chyba przede wszystkim swoją mądrością, która przydawała się w wielu sytuacjach.
Harry jest postacią niezwykle odważną. Nie bał się stawać naprzeciw siłom zła, stawać oko w oko z Voldemortem.
Jeśli miałabym wybierać, to wybrałabym właśnie Hermionę i Harry'ego. Za Ronem nigdy jakoś zbytnio nie przepadałam.

2. Co spowodowało, że zacząłeś/ zaczęłaś pisać Dramione?
Hm... Moja historia z dramione rozpoczęła się ponad dwa lata temu. Na facebooku polubiłam jakąś potterowską stronę. Chyba jedna z adminek prowadziła bloga dramione i podała do niego link. Weszłam nastawiona dość sceptycznie. Po przeczytaniu kilku rozdziałów stwierdziłam, że sam pomysł połączenia Draco i Hermiony jest genialny. Coraz bardziej się wciągałam, szukałam nowych opowiadań... Jeju, ile ja tego przeczytałam :D Po upływie roku postanowiłam sama spróbować coś napisać. Początkowo nie szło mi zbyt dobrze, ale z upływem czasu... Myślę, że nie jest tak tragicznie.


3. Cztery słowa, które opisują Twoją osobę ? Odpowiedź uzasadnij.
Cicha, pomocna, nieśmiała... czasem wredna.
Jestem osobą cichą, przynajmniej tak mi się wydaje. Nie pcham się na siłę tam, gdzie mnie nie chcą. Czasami wolę posiedzieć wieczorem sama w domu, czytając dobrą książkę, niż gdzieś wyjść z koleżankami.
Hm. Lubię pomagać innym ludziom. Czy to mama, czy ciocia, czy koleżanka. Pomaganie sprawia mi przyjemność.
Wredna... Czasami mówię zbyt dużo. 


4. Twój największy lęk? Jaki masz sposób radzenia sobie z nim?
Najbardziej boję się... pająków. I wszystkich pełzających, latających robaków, hedjknnisnwahswa. Boję się ich strasznie, od kiedy zaczęłam mieszkać na stancji z koleżankami. A tam pająków jest mnóstwo. Boję się ich do tego stopnia, że od razu dostaję dreszczy na ciele, a ostatnio mi się śniły ;_; To jest straszne. Nie umiem sobie poradzić z tym lękiem. Kiedy ostatnio znalazłam pająka pod moim łóżkiem, nie poszłam już spać. Zaczęłam płakać, bo się bałam. To głupie, wiem. :C Nie potrafię nic na ten lęk poradzić.


5. Najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa? Dla mnie najpiękniejszym wspomnieniem jest wspomnienie wspólnych wakacji z siostrą cioteczną u babci. Co my nie wymyślałyśmy... domek na drzewie; wyremontowałyśmy taką małą, drewnianą budkę; wymyślałyśmy swoje przedstawienia, a później pokazywałyśmy je rodzinie;  pomagałyśmy cioci w polu, o ile można było to nazwać pomocą. :D Ale starałyśmy się. To najpiękniejsze wspomnienia, których nikt nie może mi odebrać, oprócz upływającego czasu. Czasami, gdy zamykam oczy, powracam do tych wspomnień i przypominam sobie, jak to wtedy było.
Teraz obie poszłyśmy w dwie, zupełnie różne strony i spotykamy się jedynie na Wigilii u babci, czy jakiś innych imprezach rodzinnych.


6. Jakim zwierzęciem chciałbyś/chciałabyś być? Dlaczego?
Ojej, w sumie to sama nie wiem. Chciałabym być jakimś ptakiem. Szybować po niebie, mieć głęboko w poważaniu wszystkie problemy, czuć na sobie powiew wiatru...


7. Największe marzenie? – Może być nawet najbardziej nie dorzeczne?
Swoje marzenia zostawię dla siebie. :)


8. Czy Twoi rodzice wiedzą, że prowadzisz bloga? Jeżeli tak to czy wiedzą jakiego typu to blog?
Moja mama wie, że prowadzę bloga, coś piszę. Kiedyś nawet prosiła mnie, żebym jej przeczytała kawałek któregoś tam rozdziału.


9. Skąd czerpiesz inspiracje?
Inspiracje czerpię z... no cóż, codziennego życia. Z filmów, książek...


10. Jakiej cechy swojego charakteru nie lubisz? Dlaczego?
Nie lubię swojej naiwności. Zbyt szybko zaczynam ufać ludziom, a później się na nich zawodzę.


11. Ulubiony wiersz :) Wklej go :)


"My z drugiej połowy XX wieku
rozbijający atomy
zdobywcy księżyca 
wstydzimy się 
miękkich gestów 
czułych spojrzeń 
ciepłych uśmiechów 
Kiedy cierpimy 
wykrzywiamy lekceważąco wargi 
Kiedy przychodzi miłość 
wzruszamy pogardliwie ramionami 
Silni cyniczni 
z ironicznie zmrużonymi oczami 
Dopiero późną nocą 
przy szczelnie zasłoniętych oknach 
gryziemy z bólu ręce 
umieramy z miłości" 
- Małgorzata Hillar
_________________________________________


Zostałam nominowana do Liebster Award przez Cave Inimicum z bloga dramione-jestesmy-jednoscia.blogspot.com. Bardzo dziękuję za nominację!


"Ta nominacja jest otrzymywana od innego bloggera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na kilka pytań od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz parę osób (pamiętaj poinformować ich o tym!) i zadajesz kilka pytań. Ważne jest to, aby nie nominować tego samego bloga, który nominował Ciebie!"

1. Do jakiego domu Hogwartu chciałabyś zostać przydzielona i dlaczego?
Myślę, że chciałabym zostać przydzielona do Gryffindoru. To tam miałabym może szansę na poznanie Harry'ego, Hermiony, bliźniaków... Jeśli oczywiście żyłabym w ich czasach. Poza tym to właśnie w Gryffindorze znajdują się osoby, które są odważne, nie boją się nowych wyzwań. Więc chciałabym się znaleźć z Gryffindorze, mimo tego, że tiara przydzieliła mnie do Ravenclaw'u.


2. Jaką postać kanoniczną lubisz najbardziej i za co?
Trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ w całej serii Harry'ego zostało przestawionych mnóstwo cudownych osób. Harry, Hermiona, Ron, bliźniaki Weasley, Neville... Naprawdę trudno jest mi zdecydować, więc najlepiej będzie, jeśli nikogo nie wybiorę.


3. Gdybyś mogła wcielić się na jeden dzień w jednego bohatera (niekonieczne z "Harry'ego Pottera"), to kto by to był i dlaczego?
Chciałabym wcielić się w postać Hermiony. Chciałabym poczuć się, jak to jest wszystko wiedzieć. ;_; Poza tym Hermiona jest naprawdę odważną osobą, którą podziwiam. Wiele razy ratowała z opresji Harry'ego czy Rona.


4. Czyja śmierć w Potterze zabolała Cię NAJBARDZIEJ? Wybierz jedną. ;>
Najbardziej? Jestem rozdarta między Syriuszem, a Fredem. :c
Chyba bardziej jednak Syriusz. Albo Fred. Kurde, nie wiem.
Z jednej strony tak bardzo płakałam, gdy Fred umarł, i George przytulał ciało brata, i Molly płakała  i ja też płakałam. ;_; Było mi strasznie smutno, no.
A śmierć Syriusza... Też płakałam. Bo ja ogólnie jestem taką płaczliwą osobą, co się łatwo wzrusza. Jak Harry się wyrywał z objęć Lupina, jeju. A potem biegł za Bellatrix...
Nie wiem kogo wybrać.


5. Jakiej muzyki słuchasz?
Różnej. Najczęściej takich wolnych, smutnych, tak, to ja. OneRepublic, Coldplay, Ed Sheeran, Imagine Dragons...


6. Jaki film ostatnio oglądałaś?
Wczoraj wreszcie obejrzałam "Pamiętnik"! Tak długo się zbierałam, aż w końcu zebrałam się i obejrzałam. I co? I oczywiście płakałam na końcu, bo jakżeby inaczej.
A dzień wcześniej byłam w kinie na "Gwiazd naszych wina". O Jezu. Przez cały film płakałam. Jak ktoś będzie się wybierał na ten film, to od razu naszykujcie sobie paczkę chusteczek, koniecznie! Film genialny, wybiorę się do kina jeszcze raz, na pewno. Polecam!


7. Jak długo zajmujesz się pisaniem swojego opowiadania?
Miesiąc.


8. Gdybyś miała możliwość powiedzenia jednego zdania/zadania jednego pytania pani Rowling, to jakby ono brzmiało?
"Dlaczego Hermiona jest z Ronem, a nie Draco?" XD


9. W jakie wymarzone miejsce chciałabyś pojechać?
W sumie to nie wiem. Jakiegoś szczególnie wymarzonego miejsca nie mam. Chciałabym jechać nad morze, poleżeć sobie na plaży, odpocząć.


10. Którą książkową, a którą filmową część "Harry'ego Pottera" lubisz najbardziej i dlaczego?
Jeju, trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Z części filmowej najbardziej podobał mi się "Książę Półkrwi" i "Kamień filozoficzny".
Za to z książek najbardziej podobał mi się "Zakon Feniksa". Jak bym dłużej się zastanawiała nad tym pytaniem, to pewnie wymieniłabym wszystkie części, więc lepiej już skończę.


Jeszcze raz dziękuję za nominację!
_________________________________________

Zostałam nominowana do Liebster Award przez Wielkiego Chi z bloga miedzy-zywiolami-wielkiego-chi.blogspot.com. Bardzo dziękuję za nominację, to dla mnie ogromne wyróżnienie!

"Ta nominacja jest otrzymywana od innego bloggera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na kilka pytań od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz parę osób (pamiętaj poinformować ich o tym!) i zadajesz kilka pytań. Ważne jest to, aby nie nominować tego samego bloga, który nominował Ciebie!"

1. Masz swoją „betę” czy może radzisz sobie sam\a?
Mam betę, Cave Inimicum, sprawdza rozdziały przed wstawieniem na bloga, pod względem powtórzeń, przecinków itd.

2. Ulubiona książka?
Trudno jest mi wybrać. I chyba tak naprawdę żadnej nie wybiorę, bo w każdej, którą przeczytałam, coś mi się podoba. W "Cieniu Wiatru" pokochałam wszystkie myśli i opisy; w całej serii "Harry..." uwielbiam świat stworzony przez Rowling; w "Gwiazd naszych wina" kocham całą historię, którą stworzył autor... Mogłabym jeszcze wymieniać wiele książek, chociaż wątpię, czy udałoby mi się wymienić je wszystkie. Moim zdaniem w każdej książce jest coś wyjątkowego, tyle że trzeba umieć to dostrzec. Więc, koniec końców, nie mam jednej ulubionej książki. Mam ich o wiele, wiele więcej. :D

3. Czemu zacząłeś\aś prowadzić bloga?
Myślę, że chciałam tak naprawdę sprawdzić siebie, czy podołam temu zadaniu. Pragnęłam przekonać się, czy to, co piszę, może spodobać się innym ludziom; chciałam poznać ich opinie na temat mojego stylu pisania..

4. Lubisz być blisko ludzi czy może wolisz samotność?
Z jednej strony lubię przebywać w otoczeniu ludzi, a z drugiej strony uwielbiam zamknąć się wieczorem w pokoju, siąść z dobrą książką, kubkiem herbaty i odłączyć się całkowicie od świata. Więc.. jak tak teraz myślę, to chyba wolę samotność.

5. Polecasz jakieś blogi?
Och, oczywiście! Jest mnóstwo blogów, które są warte polecenia. Czytam jedynie dramione i jedno blinny.
(kolejność przypadkowa) 
Pewnie o połowie zapomniałam ;_; Nie, to raczej pewne, że o większości zapomniałam. Jeśli kogoś nie wymieniłam, a czytam bloga, to przepraszam. :c Sklerozę mam!

6. Kot czy pies?
Oczywiście, że pies.

7. Jakiego bohatera najbardziej chciałbyś/chciałabyś poznać?
Z "Harry..."? Jeśli chodzi o tę serie, to chciałabym poznać wiele osób. Właśnie zauważyłam, że jestem strasznie niezdecydowana. Hermionę, Harry'ego, Draco (!), Dumbledore'a, bliźniaków Weasley, i wszystkich. Chyba nie za dobrze odpowiedziałam na to pytanie...

8. Twoja najlepsza cecha charakteru?
W sumie to nawet nie wiem czy takową posiadam. Jestem, tak przynajmniej mówią inni ludzie, pomocna i uprzejma. Nie wiem, ile w tym prawdy.

9. Ulubiony serial?
Nie oglądam za bardzo seriali, głównie dlatego, że podczas roku szkolnego zwyczajnie nie miałam na to czasu. W te wakacje zamierzam się zabrać za oglądanie wszystkiego. 
Ale moim ulubionym, jak dotąd, serialem jest Once upon a time.

10. Czego najbardziej nie lubisz w ludziach?
Fałszywości. Dwulicowości. I tego przekonania, że ten, kto ma fajniejszych znajomych i chodzi na imprezy co chwilę, jest super świetny, a ten kto nie jest taki, jest głupi, o tak. :)))

11. Ulubiona piosenka?
Na chwilę obecną Ed Sheeran - All of the Stars. Pewnie za tydzień mi się zmieni. 

Jeszcze raz dziękuję za nominację! Z przyjemnością odpowiedziałam na te pytania.
_________________________________________

Po raz kolejny zostałam nominowana do Liebster Award, tym razem przez Never, z bloga me-voir.blogspot.com


1. Czy kiedykolwiek podałabyś swoje szczegółowe dane osobie poznanej przez internet?
Hm, myślę, że raczej nie. Kilka osób poznanych w blogowym świecie wie, jak się nazywam i wyglądam, ale tylko tyle. Zresztą wiem, że tym osobom mogę ufać, bo znam się z nimi już dość długo i jestem pewna, że nie udostępnią nigdzie żadnych informacji o mnie. Ufam im.


2. Ile lat miałaś, gdy zaczęłaś blogowanie?
To było rok temu, więc lat miałam 16. :)


3. Jakie jest twoje życiowe motto?
Moje życiowe motto? Raczej żadnym się nie kieruję. Ale jeśli miałabym wybierać to: "Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku."


4. Czy interesuje cię polityka?
Nie, nie. Czasami zerknę na wiadomości, kiedy ogląda je tata, chwilę się podenerwuję na sytuację, dziejącą się w Polsce i na świecie i po chwili wracam do czynności, którą wykonywałam wcześniej. Nie chcę sobie psuć nerwów, chociaż i tak są one już wyjątkowo zszargane.


5. Doświadczyłaś kiedykolwiek nudy w wakacje?
We wcześniejszych latach to zbytnio nie pamiętam. Rok temu w wakacje nie miałam kiedy jej doświadczyć, ponieważ ciągle gdzieś jeździłam, odwiedzałam rodzinę, itd. W te wakacje również nie mam czasu się nudzić - jeśli nie pracuję, to gdzieś wyjeżdżam, załatwiam na mieście jakieś sprawy. Chciałabym w końcu nie mieć co robić.


6. Lubisz horrory? Jakiś tytuł konkretny?
Nie lubię! Horrory są straszne, bleh, nie. Mam do nich uraz po tym, kiedy będąc jeszcze małym dzieckiem (miałam z sześć, siedem lat) brat cioteczny kazał mi oglądać horror i oczywiście zaczęłam się chować pod kołdrą, a on powiedział, że jak nie obejrzę tego horroru to będą mi się śniły koszmary. I oczywiście dałam się nabrać... Oglądałam. Koszmary mi się śniły i dodatkowo zachorowałam na grypę żołądkową. Wymioty, gorączka i tak dalej.


7. Jak wiele zrobisz dla osoby, którą prawdziwie kochasz?
Dla moich najbliższych myślę, że jestem w stanie zrobić naprawdę wiele. Możecie myśleć, iż to takie mówienie, a jak przyjdzie co do czego, to odwrócę się plecami, ale nie - zbyt dużo im zawdzięczam. Poza tym jeśli czegoś takiego doświadczę, to zmienię tą odpowiedź. ;)


8. Czy mogłabyś w przyszłości zostać typową panią domu?
Nie wiem. Koleżanki się ze mnie śmieją i mówią, że będę dobrą panią domu, bo lubię mieć obok siebie porządek. Po prostu nie lubię bałaganu. Zanim do czegoś usiądę, muszę posprzątać, żeby nic mi nie przeszkadzało. Lubię dzieci, a dzieci lubią mnie (chyba że udają xD). Więc... no w sumie to nie wiem.


9. Uważasz siebie za osobą raczej twardo stąpającą po ziemi, czy wręcz odwrotnie?
Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, serio. Niby patrzę realnie na świat, staram się nie błądzić myślami w chmurach, ale wiadomo, że czasami człowiek przyłapuje się na tym, że coś tam mu się marzy chociaż wie, iż to nigdy się nie wydarzy.


10. Masz jakieś sekretne miejsce, do którego się udajesz w chwilach słabości?
Nie mam takiego miejsca, chociaż bardzo chciałabym je mieć. Zwykle w chwilach słabości albo zamykam się w pokoju, albo idę na balkon. Zdarza mi się wychodzić z domu, spaceruję i wracam, kiedy emocje opadną.


Dziękuję bardzo za nominację, Never! To bardzo, bardzo miłe. :)
_________________________________________

Zostałam nominowana do Liester Award przez Mia Vlad z bloga the-streetangel.blogspot.com.

1. Jakie jest twoje największe marzenie?
Moje największe marzenie? W sumie to nigdy zbytnio nad tym się nie zastanawiałam. Chciałabym wyjechać gdzieś daleko, zupełnie sama. Chciałabym skończyć szkołę z dobrymi wynikami, zdać maturę i dostać się na wymarzone studia. Potem znaleźć dobrze płatną pracę, założyć rodzinę i umrzeć z uśmiechem na ustach z przekonaniem, że to było dobre życie. 

2. Ulubiona piosenka? 
Podoba mi się wiele piosenek, więc nie mam jej jednej, a kilka. 
Birdy - Tee Shirt, Not about angels; Ed Sheeran - All of the stars i mnóstwo innych; Ben Cocks - So Cold; Kodaline - All I Want i wiele, wiele innych. 

3. Co lepsze Dramione, Sevmione, Hinny, Drarry? I Dlaczego? 
Dramione, no przecież. Hm, wydaje mi się, że połączenie Hermiony i Draco jest dość śmiałym, ale dobrym posunięciem. No bo patrzcie - dwoje nienawidzących się ludzi, od zawsze wyzywających się na korytarzach Hogwartu, nagle, pod wpływem jakiegoś zdarzenia, zaczyna czuć do siebie coś więcej, niż tylko nienawiść. On jest wyrafinowanym, chłodnym arystokratą, zaprojektowanym przez swojego ojca, a ona jest zwyczajną ciepłą i uprzejmą dziewczyną, która różni się od innych jedynie swoim poziomem inteligencji i statusem krwi. Ona jest mugolaczką, a w nim płynie czysta krew... Dwa różne światy. Różnią się od siebie wszystkim, więc w czym są do siebie podobni? To przecież nie ma prawa bytu, ale...? Jest to "ale", które pociąga wszystkich fanów dramione. Połączenie dwójki ludzi, którzy wbrew wszystkim i wszystkiemu będą ze sobą. Cudowne, nieprawdaż? ;)

4. Uprawiasz jakiś sport? 
Okazjonalnie. XD Czasami pojeżdżę na rowerze, czy coś takiego.

5. Czy gdybyś miała wydać ksiażkę to nazwałabyś ją swoim imieniem i nazwiskiem czy podała swój pseudonim blogowy? 
Kurcze, nie wiem. Ale wydaje mi się, że raczej imieniem i nazwiskiem. Na pierwszej stronie napisałabym "Mrs M", ale tylko czytelnicy moich blogów wiedzieliby, co to oznacza i że tak naprawdę to ja. Jeśli ktoś by się skapnął. W sumie blogowi wiele zawdzięczam. Rozwinęłam się w pisaniu i myślę, że idzie mi coraz lepiej, chociaż do perfekcji naprawdę bardzo wiele mi brakuje. Mam jeszcze przed sobą całe życie, więc może kiedyś uda mi się opublikować jakąś książkę? Kto wie? 

6. Ulubiona książka? 
Nie mam jednej ulubionej książki. Kocham wszystkie powieści Sparksa, serię Harry'ego Pottera, "Cień Wiatru" Carlosa Ruiza Zafona, książki Johna Greena, a także Percego Jaksona i historię, jaką stworzył Rick Riordan. Poza tym ubóstwiam Sherlocka Holmesa. No i kocham czytać dramaty, uwielbiam.

7. Co ci skłoniło do utworzenia bloga o takiej, a nie innej tematyce? 
Chęć sprawdzenia siebie; czy będę umiała stworzyć jakąś inną historię o Draco i Hermionie, aby chociaż trochę wyróżniała się od innych blogów. 

8. W jaki sposób spędzasz wakacje, w bardziej aktywny czy leniuchujesz?
Te wakacje spędzam raczej aktywnie, o ile pracowanie można nazywać aktywnym spędzaniem czasu... Czekam, aż będę mogła trochę poleniuchować.

9. Czy czegoś żałujesz? 
Żałuję bardzo wielu rzeczy. Chętnie cofnęłabym czas, ale niestety nie potrafię i nie mogę.


10. Ulubione danie? 
Ja wszystko lubię. ;_; Nie no, żartuję. Uwielbiam pizzę. 


Dziękuję bardzo na nominację! To dla mnie ogromne wyróżnienie. :)
___________________________________________

Zostałam nominowana do Liebster Award przez Lays z bloga dramione-teatr-uczuc.blogspot.com/, za co serdecznie dziękuję. 

1. Jaka jest Twoja, własna definicja szczęścia?
Moja własna definicja szczęścia? Szczęście jest poczuciem bycia szanowanym przez innych ludzi. Szczęście jest poczuciem, że jest się ważnym dla innych ludzi, a oni potrafią to okazać. Szczęście jest wtedy, kiedy budzisz się rano z uśmiechem na ustach i wiesz, że każdy kolejny dzień przyniesie Ci wiele radosnych wydarzeń. Szczęściem jest posiadanie przyjaciela, który nie odwraca się, stoi blisko, nawet jeśli wszystko wokół się odwrócili, potrafiąc jedynie osądzać. Szczęście to posiadanie przy sobie osób, które nie będą chciały cię na siłę zmieniać i zaakceptują wszystkie Twoje wady i zalety, jakąkolwiek jest się osobą. Szczęście jest nadzieją.

2. Twoje, najskrytsze marzenie?
Mam dużo marzeń, jednak tego, którego najbardziej pragnę, chyba nie mam...

3. Ulubiony smak soku?
Pomarańczowy.

4. Jaką księżniczką Disneya chciałabyś być?
Roszpunką!

5. Pomyśl, wyobraź sobie, że możesz zabrać ze sobą jeden flakonik eliksiru. Który to byłby? Amortencja, Veritaserum, Felix Felicis czy Eliksir Wielosokowy?
Amortencja odpada, ponieważ mam swój honor i nie potrafiłabym kogoś nim napoić, Veritaserum i Eliksir Wielosokowy mogłyby przydać się w jakiejś sytuacji, jednak wybrałabym Felix Felicis bez zastanowienia.

6. Skąd wziął się Twój pseudonim na bloggerze?
Mrs M.? Panią M. jestem od dwóch lat, kiedy to jako zwykły anonim pojawiłam się w blogowym świecie. Pod pierwszym komentarzem, jaki opublikowałam, podpisałam się "M." i tak już zostało. Nie pamiętam dokładnie dlaczego to "M." a nie na przykład "Z". xD Wydaje mi się, że od imienia.

7. Ulubiona piosenka, która doprowadzi Cię do łez?
Zdarzyło mi się raz rozpłakać przy piosence: Ben Cocks - So cold

8. Szczęśliwa liczba, bądź dzień?
Nie mam takich dni czy liczb. Kiedyś była nią czwórka, ale... przeszło mi.

9. Osoba, która sprawia, że uśmiechasz się do życia?
Po pierwsze jest to moja rodzina, która sprawia, że mimo iż w środku czasem mam ochotę się rozpłakać, pojawia się na moich ustach nikły uśmiech. Po drugie to przyjaciele, chociaż wielu ich nie mam. Dwie - z jedną mam teraz mały kontakt, może to przez wakacje. Oddaliłyśmy się od siebie.

10. Kim chciałbyś być, gdybyś mogła wybrać jedną, historyczną postać?
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam i trudno jest mi powiedzieć teraz coś takiego na szybko. Jak coś wymyślę, napiszę.

11. Jak wyglądają Twoje wymarzone oświadczyny?
Tym pytaniem mnie zagięłaś. Nie mam zielonego pojęcia.

Jeszcze raz dziękuję bardzo za nominację!
_________________________________________

Zostałam nominowana do Liebster Award przez Charoltte Petrova z bloga dramione-wymiana.blogspot.com, za co na prawdę bardzo dziękuję.

1. Wiersz, który według Ciebie jest najpiękniejszy.
Właśnie przypomniałam sobie wiersz, który recytowałam pani z polskiego, żeby mi podniosła ocenę. O mało się tam nie popłakałam, więc zdecydowanie "Elegia o... chłopcu polskim" autorstwa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
"Oddzielili cie, syneczku, od snów, co jak motyl drżą,
haftowali ci, syneczku, smutne oczy rudą krwią,
malowali krajobrazy w żółte ściegi pożóg,
wyszywali wisielcami drzew płynące morze.

Wyuczyli cię, syneczku, ziemi twej na pamięć,
gdyś jej ścieżki powycinał żelaznymi łzami.
Odchowali cię w ciemności, odkarmili bochnem trwóg,
przemierzyłeś po omacku najwstydliwsze z ludzkich dróg.

I wyszedłeś, jasny synku, z czarną bronią w noc,
i poczułeś, jak się jeży w dźwięku minut - zło.
Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?"

2. Autor, którego cenisz najbardziej.
Cenię każdego autora, bo każdy napracował się nad napisaniem swojej książki. Rowling, Sparks, Riordan, Zafon... Mogę wymieniać w nieskończoność.

3. Cytat, który według Ciebie jest najpiękniejszy.
"Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście."

4. Książka, którą polecasz/poleciłabyś każdemu.
"Cień wiatru" - Carlos Ruiz Zafon, poza tym książki Sparksa.

5. Jakie najbardziej lubisz czytać książki?
Uwielbiam czytać dramaty, chociaż nie potrafię trafić na żaden naprawdę dobry. Poza tym kryminalne też (co z tego, że dopiero przeczytałam wszystkie historie Sherlocka, a reszty nie mam kiedy wypożyczyć). I romanse, bo książki Sparksa są najlepsze, i przygodowe też kocham, więc tak jakby podsumować, to lubię wszystkie książki.

6. Jaką cechę najbardziej cenisz w ludziach?
Uprzejmość.

7. Jesteś osobą towarzyską, czy bardziej wolisz samotność?
Lubię przebywać w towarzystwie innych osób, ale wolę towarzystwo samotności.

8. Jakie najbardziej lubisz jeść owoce?
Lubię banany, brzoskwinie, arbuzy. 

9. Film, który najbardziej Ci się podoba?
"Gwiazd naszych wina"; "Bez mojej zgody"; "Transformers"-wszystkie części, i dużo innych. :)

10. Co lubisz robić w wolnym czasie?
Lubię sobie popisać (o ile mam wenę), obejrzeć jakiś film, poczytać książkę, gdzieś wyjść. 

11. Jakie kwiaty najczęściej stoją w wazonikach w Twoim domu?
W moim domu nie stoją kwiaty, bo zaczyna się u mnie kichanie, smarkanie i swędzenie oczu. :D Czasem mama, tata, czy nawet ja dostaniemy jakiś bukiecik na jakąś okazję, a tak to nie mam raczej kwiatków w domu. Nawet nie mam w doniczkach. XD Dobra, jeden jest. Storczyk. 

Dziękuję jeszcze raz za nominację! To dla mnie ogromne wyróżnienie.
___________________________________
Zostałam nominowana do Liebster Award przez Rebelle Qere z bloga
 zatrzymanaprzezciebie.blogspot.com - bardzo dziękuję za nominację, to bardzo miłe. Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania.

1. Od kiedy zaczęłaś pisać bloga?
To opowiadanie piszę od 8 czerwca, ubiegłego roku. Bloga za to założyłam już jakoś w maju, ponieważ chciałam wszystko przygotować, haaha. :D 

2. Czym się inspirujesz przy pisaniu? 
Hm, to trudne pytanie... Na pewno inspiracją jest dla mnie codzienne życie i to, jak je obserwuję. Często w swoich własnych bohaterach z opowiadania ukrywam osoby z mojego życia, które są dla mnie ważne lub w jakiś sposób zmieniły moje życie. 

3. Co wolałabyś: życie samotnie, czy śmierć w samotności? 
O jeju, to bardzo trudne pytanie, ciężko mi na nie odpowiedzieć. Zapytałam się nawet koleżanki, ale ona tym bardziej nie wie. Życie w samotności, a śmierć w samotności tak naprawdę niewiele się sobą różni. Bo czymże jest życie, nie mając przy swoim boku nikogo, żadnej najbliżej osoby? Takie życie nie ma sensu, człowiek nie ma dla kogo żyć, nie ma osoby, o którą mógłby się troszczyć i która troszczyła by się o niego... Za to śmierć w samotności... nawet najgorszemu wrogowi nie życzę takiego końca. Nie potrafię wybrać. Może kiedyś się określę, ale w tym momencie... nie. 

4. Skąd wziął się pomysł na opowiadanie? 
Pomysł na Niewolników miałam już w sumie od bardzo dawna, tyle że zamierzałam wykorzystać go na opowiadanie autorskie, jednak nie wyszło mi i postanowiłam wykorzystać go na kolejne dramione. Myślę, że to był dobry wybór, ponieważ mogę się szkolić w pisaniu, rozwijać swoje umiejętności. 

5. Twój ulubiony kolor?
Ostatnio granatowy. 

6. Zdarzyło Ci się myśleć o usunięciu bloga? 
Oczywiście, i to nie raz. Zawsze jest jakieś "ale" dla którego zostaję. Tym "ale" są czytelnicy, którzy są ze mną, czytają, komentują, wspierają. To osoby, które poznałam poprzez blogi i z którymi utrzymuję stały kontakt. Mimo tego, że czasami mam dość, wiem, że dokończę to opowiadanie. Choćby dla samej siebie.

7. Jakie książki czytasz? 
Często czytam romanse, w szczególności Sparksa, kocham też czytać przygodowe - wrócić pamięcią do wcześniejszych lat. Kryminały także bardzo lubię; często mam dreszcze, gdy czytam książki tego gatunku.

8. Wierzysz w prawdziwą miłość? 
Wierzę. Wierzę, że dla każdego ktoś jest przeznaczony, tylko najpierw trzeba tego kogoś znaleźć. Może to głupie, może jestem naiwna, ale wierzę. 

9. Ulubiona piosenka? 
Ostatnio ciągle słucham Shawna Mendesa - Never be alone. 

10. Masz rodzeństwo lub zwierzaka? 
Mam starszą siostrę - Natalię. 

11. Co sądzisz w moim opowiadaniu? 
Jeszcze nie miałam okazji się z nim zapoznać, ale na pewno to zrobię, kiedy będę miała więcej wolnego czasu. :)
Jeszcze raz dziękuję za nominację!
_______________________________________
Zostałam nominowana do Liebster Award przez Princess of Slytherin z bloga dm-hg-love-story.blogspot.com/. Dziękuję za nominację, to naprawdę miłe. 

1. W wieku ilu lat zaczęłaś pisać?
Zaczęłam pisać w wieku 16 lat, dwa lata temu. 

2. Kto jest Twoim ulubionym bohaterem z książki? Dlaczego?
Jeju, nie mam ulubionego bohatera z książki... Zacznijmy od tego, że czytam wiele książek, więc mam wiele bohaterów, których darzę sympatią. Nie potrafię wymienić jednego.

3. Czy kiedykolwiek brakowało Ci weny, przez co nie mogłaś pisać dalej, a rozdział przychodził z opóźnieniem?
Boże, ciągle tak mam, każdy rozdział, który piszę, przychodzi z opóźnieniem. Czasem pierwszą połowę danego rozdziału pisze mi się naprawdę dobrze, ale mogę dojść do momentu, od którego nie mogę ruszyć. Często tak mam i muszę czekać, aż ta blokada przejdzie sama. 

4. Wolisz czytać książkę, czy oglądać film na jej podstawie lub słuchać audiobooku?
Wolę czytać książki, o słuchaniu audiobooku nawet nie myślę, bo według mnie to głupota. Czasem zanim przeczytam jakąś książkę, to obejrzę film, jeśli zwiastun mnie zaciekawił. Często robię też odwrotnie - po przeczytaniu książki, oglądam film na jej podstawie. 

5. Piszesz inne opowiadania? O czym one są?
Na chwilę obecną nie piszę innego opowiadania, wolę skupić się na jednym i je skończyć, niż rozpocząć kilka i pozostawić je nieskończonymi. 

6. Jaką radę dałabyś osobą, które dopiero zaczynają pisanie opowiadań?
Jaką dałabym radę... Na pewno, żeby te osoby nie poddawały się na starcie, bo zawsze na początku jest najtrudniej - być może usłyszy się słowa krytyki, ale trzeba je przyjąć i poprawić to, co było źle. Najważniejsze - żeby pisać z sercem, żeby w swoich własnych słowach pokazywać siebie, by było czuć w nich emocje, by nie były to słowa bezuczuciowe... Ważne jest też, żeby nie omijać opisów, bo wiem, że czasem wydają się one nudne, ale to one nadają kształt opowiadania. Trzeba wczuć się w bohatera, jeśli o nim piszemy, a wszystko będzie w jak najlepszym porządku. 

7. Co denerwuje Cię najbardziej w opowiadaniach, na które można znaleźć w Google?
Denerwuje mnie, że tak wiele osób zapomina o opisach, które są tak ważne w opowiadaniach, bo przecież to one pobudzają naszą wyobraźnię. Poza tym błędy ortograficzne, interpunkcyjne, logika zdań - naprawdę nie trzeba wiele, żeby te błędy wyłapać, wystarczy dwa razy przeczytać tekst i samemu wyłapuje się większość błędów. 

8. Co robisz, kiedy nie piszesz nowych rozdziałów?
Och, mam życie poza blogiem. :P Oczywiście, stanowi on ważną część mojego życia, ale nie najważniejszą. Teraz najważniejszym priorytetem, na którym maksymalnie się skupiam, jest szkoła, nauka. Niedługo kończę szkołę, muszę się określić co chcę robić w życiu, więc muszę dawać z siebie naprawdę wiele. Poza tym spędzam czas z rodziną, koleżankami - nie jest to nic nowego.

9. Jeśli miałaby powstać Twoja biografia, jaki byłby jej tytuł? 
Haha, nie mam pojęcia na chwilę obecną - jeśli mnie natchnie, na pewno uzupełnię tą odpowiedź. :)

10. Jaki aktor według Ciebie, powinien dostać nagrodę ''oskar''?
Jest wiele aktorów, którzy zasługują na wyróżnienie... Tak z miejsca nie potrafię podać danego imienia i nazwiska, to trudne. :P Musiałabym się dłużej zastanowić. 

11. Ile miałaś lat, gdy sięgnęłaś po pierwszą książkę?
Szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia... Na pewno byłam w drugiej, może pierwszej klasie podstawówki, kiedy została zadana pierwsza lektura do przeczytania. Wcześniej jakieś bajki, elementarze... 
Dziękuję jeszcze raz za nominację!
____________________________________________
Zostałam nominowana do Liebster Award przez E. z bloga uniesmy-ponad-niebo.blogspot.com/ Ogromnie Ci za to dziękuję, nawet nie wiesz, jakie to dla mnie wyróżnienie. 

1. Co spowodowało, że zaczęłaś pisać?
Tak naprawdę jest to bardzo trudne pytanie i nie potrafię dokładnie powiedzieć w którym momencie podjęłam tą decyzję, że spróbuję swoich sił w pisaniu. Na pewno takim głównym czynnikiem było to, że chciałam się sprawdzić, znaleźć coś, w czym, chociaż w pewnym stopniu, będę dobra i stworzę coś, co spodoba się innym ludziom.

2. Czy zmieniłabyś coś w swoim opowiadaniu?
W niewolnikach nie zmieniłabym niczego. Może w pierwszych trzech rozdziałach zwiększyłabym ilość opisów, których jest tam dość mało, jednak nie zmieniłabym fabuły, ponieważ, teraz wyjdę na baaardzo skromną, podoba mi się i wiem, że te dane wydarzenia w opowiadaniu dokładnie, już wcześniej, zaplanowałam.

3. Co najbardziej denerwuje Cię w ludziach?
Mnie ostatnio denerwują mnie wszyscy i wszystko, dosłownie, więc trudno mi podać jednoznaczną odpowiedź. Denerwuje mnie egoizm, straszna cecha charakteru, a jednak niektórzy zdawają się tego nie zauważać. Poza tym dwulicowość i przesadne wyolbrzymianie... czegokolwiek. Swoich problemów, zachwalania innych osób czy w drugą stronę. 

4. Trzy słowa opisujące Twój charakter? 
Nerwowa, nieśmiała, odpowiedzialna.

5. Masz kogoś na kim możesz bezgranicznie polegać? 
Od razu, po przeczytaniu tego pytania, na myśl narzuca mi się rodzina. To osoby, które nigdy się ode mnie nie odwrócą, dobrze to wiem, zawsze czy to mama czy tata zauważają, że coś jest ze mną nie tak czy mam zły humor. Tak, na rodzinie zawsze mogę polegać, oddałabym im swój los w ich ręce, gdyby była taka potrzebna. Po drugie - moje przyjaciółki - zarówno ta internetowa jak i ta, którą mam "przy sobie" na co dzień. Wiem, że zawsze mogę z nimi porozmawiać, wysłuchają mnie.

6. Jak najbardziej lubisz spędzać wolny czas? 
Kocham czytać książki, więc oczywistym jest, że spędzam dużo wolnego czasu czytając. Pisanie, prowadzenie Katalogu, odpowiadanie na komentarze czytelników - to robię, gdy siadam zmęczona po ciężkim dniu przy laptopie. Po prostu się lenię - tak najbardziej lubię spędzać wolny czas. ;)

7. Co zrobiłabyś, gdybyś wygrała szóstkę w Lotto?
Ojej, trudne pytanie. Na pewno najpierw kupiłabym własny samochód, żeby nie musieć pożyczać od rodziców. Potem może swoje własne mieszkanie, akurat na studia? Jakąś część przeznaczyłabym na cel charytatywny, to jest pewne. No i wysłałabym rodziców na porządne wakacje, gdzieś za granicę, żeby po prostu odpoczęli, razem.

8. Czego boisz się najbardziej?
Tego, że stracę moją rodzinę, która jest dla mnie najważniejsza na świecie i nie potrafię wyobrazić sobie bez nich życia. Dobrze wiem, że każdy w końcu umiera, ale trudno mi się z tym pogodzić. Boję się, że kiedyś zrobię coś złego, przez co wszyscy się ode mnie odwrócą i zostanę sama. Idąc tym tokiem - boję się samotności. 

9. Największa głupota, jaką ostatnio usłyszałaś?
Że za miesiąc wracam do szkoły. :c 

10. Kto jest Twoim autorytetem? 
Moi rodzice, tak myślę.

11. Słowo, które najczęściej używasz?
Przyjaciółka mi dzisiaj powiedziała, że nadużywam słowa "kretyn"... ;) 

Jeszcze raz bardzo dziękuję za nominację! Odpowiadanie na pytania sprawiło mi ogromną frajdę. :)
______________________
Zostałam nominowana przez Norę Grey z bloga mioloscprzychodzinieoczekiwanie.blogspot.com. Dziękuję za nominację!

1. Co sądzisz o dodawaniu nowych postaci do opowiadania?
Wszystko zależy od tego, jak te postaci zostaną wykreowane. Jeśli nie przypominają swoim charakterem innych bohaterów (bo tak też często się zdarza), to jestem jak najbardziej na tak. Stworzenie swoich postaci i wkręcenie ich do opowiadania, jest naprawdę fajne, bo często takie postacie dużo wnoszą do fabuły, sprawiają, że opowiadanie jest lepsze, atrakcyjniejsze.

2. Jakie jest twoje ulubione opowiadanie Dramione? Dlaczego akurat te?
Trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie, bo nie mam jednego, konkretnego, ulubionego opowiadania. Przez te kilka lat przeczytałam mnóstwo opowiadań z tym pairingiem, więc ciężko jest mi wybrać jedno. Mogę podać jako przykład Echo naszych słów, czy Obsługę Klienta, ale to jedne z wielu. Z tych, które czytam na bieżąco, to Renowacje Uczuć. 

3. Skąd pomysł na opowiadanie?
To było tak dawno temu, że nawet za bardzo już nie pamiętam. Pamiętam, że chciałam zacząć swoje własne, autorskie opowiadanie, obejrzałam jakiś film, w którym był motyw choroby - białaczki - i właśnie tak to się zaczęło. Zaczęłam pisać, ale nie publikując tego nigdzie, nie miałam chęci pisać dalej. Więc zmieniłam imiona bohaterów, kilka sytuacji i oto jest! 

4. Ulubiona książka.
Tu mam tak samo, jak z ulubionym opowiadaniem. Przeczytałam mnóstwo książek, mnóstwo dobrych książek i nie potrafię wybrać tej jednej. Podobają mi się książki Sparksa, mają w sobie to coś, czego zawsze szukam. Lubię też styl pisania Carlosa Ruiza Zafona, za książkę "Cień wiatru". 

5. Hermiona z Ronem czy Harrym?
Chyba mimo wszystko widzę ją z Ronem. 

6. Ulubione jedzenie?
Hm... Pizza, pomidorowa mojej mamy i popcorn! 

7. Co robisz w swoim wolnym czasie?
W wolnym czasie zajmuje się Katalogiem Granger, na którym jestem administratorką. Teraz wolny czas poświęcam na naukę do zbliżającej się wielkimi krokami sesji. Kiedy mam trochę więcej spokoju, oglądam ulubione seriale czy piszę rozdział NWW. I spędzam czas z rodziną! Rodzina jest dla mnie bardzo ważna, więc staram się być z nimi jak najwięcej.

8. Najgorsza książka jaką kiedykolwiek czytałaś?
Nie potrafię wybrać tej najgorszej, bo w każdej książce jest coś świetnego. Nie podobała mi się trylogia Greya, jeśli chodzi o styl pisania, historia też trochę naciągnięta, więc ostatecznie to chyba to będzie moja odpowiedź do tego pytania. 

9. Wkurza cię gwałtowna zmiana charakteru postaci w opowiadaniach fanfiction? Typu - Ron to ten zły, Draco jest od samego początku milusiński itp.?
Jasne, że tak! Bardzo nie lubię opowiadań, w których Ron jest przedstawiany jako ten zły, brutalny i okropny, w ogóle tego nie kupuję i kiedy zauważam coś takiego, od razu przestaję czytać takie opowiadanie, bo nie mogę tego znieść. Halo, Hermiona przyjaźni się z Ronem od wielu lat, przeżyli razem tyle pięknych chwil i nagle Ron staje się zły? Nie-e, nie podoba mi się to.

10. Jaką książkę mogłabyś czytać cały czas od nowa?
Nie lubię czytać książek kilka razy, ale jeśli musiałabym wybierać... "Zanim się pojawiłeś".

11. Polski czy matematyka?
Nie wybieram, bo oba przedmioty lubię. ;)

Jeszcze raz dziękuję za nominację! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Layout by Alessa Belikov